Hysterektomie je pro ženy často traumatickou zkušeností. Nejde přitom primárně o fyzické trápení, tedy o bolest spojenou s chirurgickým výkonem, ale zejména o psychickou újmu. Ženy mají tendenci ztrátu dělohy vnímat jako ztrátu ženství, ačkoliv již často žádné těhotenství neplánují - a dělohu tedy vlastně k ničemu nepotřebují.

Fyzická rekonvalescence

Po fyzické stránce (abychom ji zcela neopominuli...) musí žena počítat s několika měsíci klidnějšího režimu. Udává se, že po dobu 6 měsíců (!) by žena neměla zvedat těžší břemena nad 15 kg, neboť hrozí sestup pochvy. Bezprostředně po operaci musí žena odpočívat zhruba 2 týdny u vaginálních a laparoskopických operací a 6 týdnů u abdominálních operací (operace srze otevřený přístup na břiše).

Upozornění

Portál hysterektomie.cz spadá do portfolia webových stránek GYNWEB.cz. Portál obsahuje autorské články specialistů a redakce. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.

Líbí se Vám GYNWEB.cz?

Close

Sledujte nás, prosím, nebudete litovat :)